W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

x

Aktualności BARTREALIZACJE: Instalacja separacji pyłów ołowiowych z linii do produkcji akumulatorówBart Sp. zo.o.  realizuje kolejną instalację odpylania dla producenta akumulatorów o łącznej wydajności 120000m3/h

Zapotrzebowanie na profesjonalne instalacje wentylacji i odpylania rośnie wraz z rozwojem nowoczesnych technologii. Działalność produkcyjna wiąże się często z emisją zanieczyszczeń, które wpływają na zdrowie pracowników oraz mają ujemne oddziaływanie na proces technologiczny.  

Produkcja akumulatorów, w których głównym komponentem jest ołów, wiąże się z zagrożeniem utraty zdrowia pracowników. W związku z tym linie produkcyjne powinny być wyposażone w profesjonalne systemy wentylacji i odpylania. Ze względu na duże wydajności, konieczne do sprawnego pozbywania się powstających zanieczyszczeń w systemie odciągania powietrza, firma Bart w swoim projekcie musiała uwzględnić typ zanieczyszczeń, kompensację powietrza nawiewanego, a również – a może przede wszystkim – odzyskiwanie ciepła z powietrza wywiewanego.

Odpylanie przemysłowe Bart   Odpylanie przemysłowe Bart
     
Odpylanie przemysłowe Bart   Odpylanie przemysłowe Bart


Więcej o produkcji akumulatorów między innymi dla samochodów z systemem "start-stop" przeczytacie Państwo w arykule z podobnej realizacji firmy BART.

Artykuł ukazał się na łamach magazynu Powder&Bulk
http://www.powderandbulk.pl/pl-PL/instalacja_odpylania_i_wentylacji_w_procesie_produkcji_akumulatorow.html

Udostępnij

Certyfikaty / Wyróżnienia / Referencje