W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

x

Aktualności BARTWARTOŚCI BART: Pro bono na rzecz czystego powietrzaPracownicy firmy BART Sp. z o.o. angażują się w wolnym czasie w akcje proekologiczne i inicjatywy służące ochronie środowiska naturalnego

Rada ds. EkoMałopolski

5 grudnia 2019 odbyło się inauguracyjne spotkanie Rady ds. EkoMałopolski, która została powołana przez Zarząd Województwa Małopolskiego. Głównym celem Rady jest wymiana fachowej wiedzy i informacji w zakresie najważniejszych obszarów ochrony środowiska. 

Do zadań Rady należy m.in. konsultacja planu działań samorządu w zakresie ochrony środowiska oraz konsultacja projektów dokumentów strategicznych w tym zakresie, m.in. Programu Strategicznego Ochrona Środowiska, Programu ochrony powietrza, Planu gospodarki odpadami, Programu ochrony przed hałasem, Planu Działań dla Klimatu i Energii. Rada będzie także opiniowała EkoInicjatywy – pomysły działań i rozwiązań ekologicznych zgłoszone przez mieszkańców regionu oraz pełniła rolę doradcy programowego projektu zintegrowanego LIFE „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze”.

Projekt ekoMałopolska to innowacyjny program mający na celu poprawę jakości środowiska w województwie małopolskim dzięki podjęciu ambitnych i zdecydowanych działań popularyzujących proekologiczne praktyki i wzmacniających działania programowe.

Członkiem Rady został Marcin Kręźlewicz, pracownik Bart Sp. z o.o. oraz przedstawiciel Chełmeckiego Alarmu Smogowego.

Więcej informacji...

Certyfikaty / Wyróżnienia / Referencje