W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

x

Aktualności BARTBAZA WIEDZY: Rozwiązania BART CLEANAir Engineering dla branży materiałów sypkich i masowychRozwiązania BART CLEANAir Engineering dla branży materiałów sypkich i masowych

 

Rozwiązania dla czystego powietrza BART CLEANAir Engineering

Firma Bart Sp. z o. o. od ponad 15 lat funkcjonuje na rynku inwestycji przemysłowych. Oferuje obsługę inwestorów w formule “projektuj i buduj”, specjalizując się w instalacjach sanitarnych, a w szczególności systemach odpylania procesowego, systemach wentylacji, klimatyzacji i chłodnictwa dla firm produkcyjnych z szerokiego zakresu branżowego.

Wdraża rozwiązania wspierające ochronę środowiska i tworzenie czystego, a przez to zdrowego i przyjaznego mikroklimatu w miejscu pracy. Służą temu opracowane własne technologie i technologie cenionych Partnerów, zarówno europejskich, jak i światowych. Rozwiązania te promuje pod nazwą BART CLEANAir Engineering.

Wachlarz świadczonych usług inżynierskich obejmuje: projektowanie wraz z doborem technologii i urządzeń, kompletację dostaw na miejsce budowy oraz montaż instalacji przemysłowych, ich uruchomienie i walidację, a także szeroko zakrojone usługi budowlane. Poza wykonawstwem Spółka świadczy usługi serwisowe w ramach udzielanej  gwarancji i serwis pogwarancyjny montowanych systemów i urządzeń filtrowentylacyjnych, doradza w zakresie utrzymania ruchu.

 

 Bart dla branży materiałów sypkich i masowych

Rozwiązania BART CLEANAir Engineering w redukcji zapylenia w branży materiałów sypkich i masowych

 

Zapylenie towarzyszy nieodłącznie procesom produkcyjnym w branżach wykorzystujących materiały sypkie i masowe. Niezależnie od tego, czy jest to przemysł wydobywczy, chemiczny, przemysł materiałów budowlanych, mineralnych, czy też przemysły farmaceutyczny i spożywczy wymagające odpowiednich warunków higienicznych – wszędzie tam przy rozdrabnianiu, transporcie, przesiewaniu, zestawianiu, pakowaniu i innych procesach pylenie jest uciążliwością, która wymaga redukcji lub całkowitej eliminacji.

 

Powstawanie pyłów podczas procesów produkcyjnych i logistycznych z jednej strony jest oczywiście szkodliwe dla środowiska i powoduje pogorszenie warunków pracy, z drugiej strony wpływa na obniżenie jakości wytwarzanych produktów. Trzecim aspektem jest możliwość tworzenia, przy sprzyjających parametrach pyłu, atmosfery o charakterze wybuchowym. Firma BART Sp. z o.o., wykonując na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat kompleksowe inwestycje przemysłowe, zdobyła bardzo szerokie doświadczenie w inżynierii, projektowaniu i kompleksowym wykonywaniu instalacji aspiracji dla procesów technologicznych redukujących atmosferę pyłową i eliminujących w bardzo wysokim stopniu jej szkodliwe lub niebezpieczne skutki.

 

 

Inżynieria systemów odpylania dla otrzymywania efektywnych kosztowo rozwiązań dla problemów emisji pyłów

 

Specjaliści firmy BART, działając na przemysłowym rynku instalacji wentylacji i odpylania, proponują klientom sprawdzone rozwiązania BART CLEANAir Engineering dobrane do charakteru procesu produkcyjnego i wymagań  środowiskowych. Nieodłącznym czynnikiem wpływającym na końcowy efekt realizowanego projektu jest każdorazowa analiza procesu technologicznego, pomiary, analiza i ocena czynników wpływających na powstanie emisji pyłowej, jej koncentracja i zasięg rozpływu. Właściwy dobór elementów ssawnych, hermetyzujących lub wychwytujących unoszące się pyły przy możliwie najmniejszych objętościach strumienia powietrza, ma zasadniczy wpływ na koszt inwestycji. Często źle zaprojektowane elementy, których zadaniem miało być wychwycenie powstałego strumienia pyłu nie tylko prowadzą do niskiej efektywności w jego redukcji, lecz także skutkują przewymiarowanymi parametrami całkowitymi instalacji i znaczącymi kosztami jej eksploatacji.

 

Więcej o rozwiązaniach BART CLEANAir Engineering na stronie www.bart-vent.pl i www.odpylanie.pl

 

 

STANISŁAW NIEŚWIEC, BART SP. Z O.O.: „Firma BART dysponuje zespołem doświadczonych specjalistów, oferując kompleksowe usługi inżynierii przemysłowej, realizuje instalacje w formule „projektuj i buduj”.  To solidny partner we wdrażaniu rozwiązań, które skutecznie eliminują szkodliwe zapylenie w środowisku pracy.”

AUTOR JEST DYREKTOREM SPRZEDAŻY DYSTRYBUCYJNEJ W FIRMIE BART SP. Z O.O. W SOSNOWCU

Certyfikaty / Wyróżnienia / Referencje