W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

x

Aktualności BARTNominacja dla BART: Nasza firma została nominowana do tytułu „Supermeni Jakości 2022” w plebiscycie TÜV NORD PolskaNOMINACJA dla BART SP. z o.o. w plebiscycie „SUPERMENI JAKOŚCI 2022” TÜV NORD Polska

Jako firma wspierająca bezpieczeństwo procesów produkcyjnych BART Sp. z o.o. została nominowana do nagrody „Supermeni Jakości 2022” w kategorii BEZPIECZEŃSTWO.
Kolejnym etapem plebiscytu jest publiczne głosowanie. Prosimy o Twój głos!

Z przyjemnością informujemy, że BART Sp. z o.o. Odpylanie i Wentylacja Przemysłowa, jako firma wspierająca bezpieczeństwo procesów produkcyjnych, została nominowana do nagrody „Supermeni Jakości 2022” w kategorii BEZPIECZEŃSTWO.
Kolejnym etapem plebiscytu, którego organizatorem jest TÜV NORD Polska, jest publiczne głosowanie na nominowane przedsiębiorstwa.

 

Będziemy wdzięczni za Twój głos oddany na stronie Organizaora https://supermenijakosci.tuv-nord.pl/ !      


Dziękujemy TÜV NORD Polska za nominację, Jest nam niezmiernie miło znaleźć się w gronie tak znakomitych przedsiębiorstw i stanąć z nimi w szranki rywalizacji. 


Supermeni Jakości 2022


Krok 1.: Na stronie https://supermenijakosci.tuv-nord.pl/ podaj swój adres email - otrzymasz wiadomość
Krok 2.: W wiadomości kliknij w link uprawniający do oddania głosu
Krok 3.: Zagłosuj na firmę BART Sp. z o.o. Odpylanie i Wentylacja Przemysłowa w kategorii BEZPIECZEŃSTOWO (firmy średnie)
DZIĘKUJEMY!
Głosowanie zakończy się 30 września.
Aby zapoznać się z naszymi osiągnięciami na tym polu - zapraszamy do lektury poniższego tekstu. 


Jesteśmy związani z branżą:

4. TECHNIKA

Budowlano-montażowa

 

Krótki opis działalności firmy:

BART – wykonawca inwestycji przemysłowej w formule „projektuj i buduj”

 

Firma BART Sp. z o.o. oferuje opracowanie koncepcji, wykonanie projektów budowlanych, wykonawczych i powykonawczych oraz montaż kompleksowych instalacji związanych z odpylaniem przemysłowym, wentylacją, filtracją gazów, centralnym odkurzaniem, techniką pomieszczeń o podwyższonych wymaganiach higienicznych Cleanroom, transportem pneumatycznym czy dopalaniem termicznym gazów i bezpieczeństwem przeciwwybuchowym.

 

BART - Instalacje czystego środowiska i zapewniające bezpieczeństwo w miejscu pracy

 

Dla wielu branży przemysłu wytwórczego i przetwórstwa firma BART proponuje technologie  redukcji emisji pyłów, oczyszczanie spalin kotłowych z zanieczyszczeń gazowych: odsiarczanie i odazotowanie, redukcję zanieczyszczeń lotnymi związkami organicznymi, filtrowentylację procesową szkodliwych pyłów, czy też miejscowe odciągi pyłów i dymów spawalniczych na poszczególnych stanowiskach pracy. W związku ze specjalizacją także w wentylacji przemysłowych pyłów tworzących potencjalną atmosferę wybuchową jest integratorem różnorodnych systemów bezpieczeństwa zgodnych z dyrektywą ATEX, z bogatym zakresem urządzeń w standardzie EX.  Firma promuje na każdym kroku bezpieczną pracę w strefie potencjalnego zagrożenia wybuchem i w strefie zapylenia.

 

BART - Instalujemy Czyste Powietrze

 

Kadra inżynierska firmy BART wraz z własnymi ekipami montażowymi realizuje szeroki wachlarz instalacji pod klucz dla wielu branży przemysłu. Instalacje najwyższej jakości zapewniają bezpieczeństwo procesów produkcyjnych oraz "czystą" produkcję o zminimalizowanej emisyjności, poprzez wdrożenie oferowanych technologii czystego powietrza CLEANAIR ENGINEERING i CLEANROOM ENGINEERING opracowywanych przez specjalistów firmy. Pracują one bezawaryjnie przez długi czas w elektrowniach, elektrociepłowniach, zakładach przemysłu chemicznego, spożywczego, motoryzacyjnego, przetwórstwa tworzyw i gumy, i innych. W ramach utworzonej marki BT Cleanroom Engineering® firma wdraża rozwiązania pozwalające na utrzymanie wysokiego stopnia czystości powietrza, absolutnej sterylności mikroklimatu pomieszczeń produkcyjnych i badawczych w celu zapobiegania kontaminacji i zanieczyszczeń krzyżowych. Spełnia wysokie wymagania jakościowe branży biotechnologicznej, wysokich technologii, naukowo-badawczej i laboratoryjnej, spożywczej, medycznej i farmaceutycznej, a w szczególności sektora produkcji leków.

 

Do dyspozycji firma oddaje biura projektowe i techniczno-handlowe w Sosnowcu, Warszawie, Wrocławiu i Gdańsku.

 

Posiadamy certyfikat SZJ według standardu:

PN EN ISO 9001:2015

 

Promotor bezpiecznej pracy w strefach zagrożenia wybuchem

Wyróżnienie dla firm promujących bezpieczeństwo w strefach zagrożenia wybuchem

Gazela Biznesu

Przejrzysta Firma

 


Najważniejsze osiągnięcia ostatnich lat:

 

5 000 zrealizowanych przedsięwzięć: generalnego wykonawstwa, instalacji przemysłowych, projektów, projektów wykonawczych i prac serwisowych

 

2 500 000 m3/h - coroczna wydajność instalacji odpylania zrealizowanych przez specjalistów BART, dzięki którym w znacznym stopniu przyczyniliśmy się do obniżenia emisyjności zakładów produkcyjnych w Polsce i zagranicą, polepszyliśmy warunki pracy oraz bezpieczeństwo pracowników sektora produkcyjnego wielu gałęzi przemysłu.

 

1500 aktywnych przemysłowych Klientów, w tym wielu lojalnych o ponad 5-letnim stażu współpracyNasza misja:

 

Misją firmy Bart Sp. z o. o. jest świadczenie najwyższej jakości usług inżynierskich w dziedzinie zapewnienia bezpieczeństwa procesów produkcyjnych oraz czystej produkcji, poprzez wdrożenie oferowanych technologii czystego powietrza CLEAN AIR ENGINEERING i CLEAN ROOM ENGINEERING opracowywanych przez specjalistów firmy.

 

Analizujemy, projektujemy i dostarczamy naszym Klientom rozwiązania najlepiej dostosowane do ich potrzeb w oparciu o najnowsze technologie z uwzględnieniem czynnika ekonomicznego. Wraz z postępem technologicznym oraz ciągle rosnącymi oczekiwaniami naszych Klientów, postępuje również rozwój naszej firmy, dzięki czemu świadczone usługi są zawsze na najwyższym poziomie, a jakość obsługi monitorowana jest poprzez wdrożone procedury systemu zarządzania jakością wg normy EN ISO 9001:2015.

 

Podstawowe wartości, jakimi się kierujemy to:

 

PROFESJONALIZM

Profesjonalizm to postawa, która oznacza dla nas wymóg najwyższej staranności, wykorzystywania posiadanej wiedzy, umiejętności i kompetencji biznesowych.

 

CIĄGŁE DOSKONALENIE, OTWARTOŚĆ I PEŁNE ZAANGAŻOWANIE W PRACĘ

Umiejętność pozyskiwania nowych umiejętności poprzez nowe doświadczenia i zgłębianie nowej wiedzy. Otwartość na naukę nowoczesnych biznesowych procesów, a nawet nowych dyscyplin, równocześnie wdrażając je nieustannie podczas codziennej pracy.

 

ODPOWIEDZIALNOŚĆ I UCZCIWOŚĆ W RELACJACH Z KOLEGAMI I KLIENTAMI

Oznacza ona dla nas komunikację skierowaną na osiąganie porozumienia, budowanie zaufania i realizowanie wspólnych celów.

Dobro i satysfakcja klientów są dla nas priorytetem. Nasi klienci mają prawo oczekiwać od nas niezawodności, najwyższej jakości usług oraz profesjonalnej obsługi, zgodnej z najwyższymi standardami.

Nasi klienci to nasz największy kapitał. A lojalność klientów jest naszym ostatecznym celem. Wierzymy, że dobre praktyki w naszym środowisku pracy pomogą nam go osiągnąć.

Jesteśmy świadomi, że aby zachować naszą pozycję rynkową i wiarę, jaką pokładają w nas nasi kontrahenci, musimy zawsze dążyć do najwyższych standardów etycznego postępowania.

 

 

 

Działania charytatywne:

 

 

OCHRONA ŚRODOWISKA. EKOLOGIA. SPOŁECZNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ BIZNESU

 

Bart Sp. z o. o. oferuje rozwiązania wspierające ochronę środowiska i tworzenie czystego, a przez to zdrowego i przyjaznego mikroklimatu w miejscu pracy. Służą temu opracowane własne technologie i technologie cenionych europejskich i światowych Partnerów.

W trosce o przyszłość naszej planety firma wspiera inicjatywy związane z czystym powietrzem, zdrowiem pracowników i pomocą dla dzieci.

Podejmujemy się realizacji projektów społecznej odpowiedzialności biznesu – CSR – wpływających na tworzenie świadomości pracowników, ich rodzin i naszych Klientów o potrzebie osobistego wkładu do programów związanych z czystym powietrzem i ekologią.

 

BART SP. Z O.O. - INICJATYWY CSR

              

•             Jesteśmy zarejestrowani w rządowej Bazie Odpadów (BDO) (https://rejestr-bdo.mos.gov.pl/Registry/Index). BDO dotyczy produktów i opakowań oraz gospodarki odpadami. Zapewnia strategię zbierania informacji o odpadach oraz zapewnia elektroniczną realizację obowiązków rejestracyjnych, rejestracyjnych i sprawozdawczych.

 

•             Przestrzegamy zasady Eko-Biura, która mówi o wymianie żarówek na energooszczędne; wykorzystanie makulatury, naklejek i plakatów promujących oszczędność wody i energii oraz wspieranie proekologicznych inicjatyw przeciwko smogowi.

 

•             Pracownicy firmy BART Sp. z o.o. są bardzo mocno zaangażowani we wszelkiego rodzaju inicjatywy służące ochronie środowiska naturalnego obszaru całej Polski. Angażują się w wolnym czasie w akcje proekologiczne i akcje na rzecz czystego powietrza i zdrowia Polaków i mieszkańców rodzinnych miejscowości.

 

•             Wspieramy akcje informacyjne stowarzyszenia Polski Alarm Smogowy związane ze świadomością przeciwdziałania produkowania smogu w gospodarstwach domowych w lokalnych oddziałach Stowarzyszenia;

 

•             Nasi pracownicy działają jako lokalni aktywiści zrzeszeni lokalnie pod egidą Polskiego Alarmu Smogowego, działającego na rzecz praw do czystego powietrza w kontekście rządowej braku aktywności w tym celu.

 

•             Nasz Przedstawiciel - Marcin Kręźlewicz - w Radzie ds. EkoMałopolski, powołanej przez Zarząd Województwa Małopolskiego. Projekt ekoMałopolska to innowacyjny program mający na celu poprawę jakości środowiska w województwie małopolskim dzięki podjęciu ambitnych i zdecydowanych działań popularyzujących proekologiczne praktyki i wzmacniających działania programowe.

 

•             Zamontowaliśmy miernik jakości powietrza na budynku naszej siedziby w Sosnowcu – na elewacji budynku, zabytkowej willi Henryka Ottona Habelmana mieszczącego siedzibę firmy BART zainstalowano miernik czystości powietrza.

Wszystkie najważniejsze informacje dotyczące jakości powietrza w pobliżu ulicy Będzińskiej w Sosnowcu znajdą Państwo na stronach partnera https://airly.eu/pl;

 

•             Dojazd do pracy na rowerze – zachęcamy pracowników do przyjeżdżania do pracy na rowerze. Co roku organizujemy dla pracowników wycieczkę rowerową np. Szlakiem Orlich Gniazd.

 

•             Dzieci są naszą przyszłością: wspieramy lokalne domy dziecka, poprzez zbiórkę gier edukacyjnych, zabawek, ubrań, sprzętów i materiałów. 

 

 

 

Działania innowacyjne:

 

 

Technologie czystego powietrza CLEANAIR ENGINEERING i CLEANROOM ENGINEERING

Specjaliści firmy BART opracowują rozwiązania szyte na miarę, wykorzystujące najnowsze technologie dla czystego powietrza oraz wykorzystujące w sposób oszczędny istniejące zasoby, co prowadzi do obniżenia kosztów eksploatacji instalacji przy równoczesnym nacisku na niskoemisyjność i bezpieczeństwo.

Przykładem mogą być technologie BART CLEANAIR ENGINEERING odzyskujące ciepło odpadowe z procesu regeneracji koła zeolitowego w układzie usuwania LZO - lotnych związków organicznych.

Sercem układu technologicznego jest regeneracyjny dopalacz termiczny (RTO) – służący do oczyszczania powietrza z LZO przy wykorzystaniu ceramicznych akumulatorów ciepła. Zastosowanie dopalaczy termicznych gwarantuje ekonomiczną eksploatację zależnie od stężenia zanieczyszczeń w powietrzu, także przy bardzo wysokich strumieniach objętości powietrza. Regeneracyjne dopalacze termiczne umożliwiają utlenianie rozpuszczalników w odpowiedniej temperaturze i w przypadku osiągniecia wystarczającego stężenia LZO na wlocie do dopalacza RTO układ przechodzi w tak zwaną autotermię, podczas której to dla utrzymania temperatury utleniania wykorzystuje się LZO zwarte w powietrzu procesowym bez udziału gazu sieciowego.  Przy niedostatecznej koncentracji LZO w powietrzu procesowym stosujemy dodatkowo rotokoncentrator ze złożem zeolitowym. Minerał, z którego wykonane jest złoże ma zdolność do absorbcji LZO dzięki czemu możemy uzyskać wyższe stężenie rozpuszczalników na wejściu do dopalacza poprzez regenerację  złoża ogrzanym powietrzem.

 

Działania proekologiczne:

 

ODPOWIEDZIALNA OCHRONA ŚRODOWISKA

 

Firma BART zobowiązuje się do ochrony środowiska i przestrzegania norm i przepisów prawnych społeczności na całym świecie, w lokalizacjach w których prowadzimy działalność. Dokładamy wszelkich starań, aby ograniczyć wpływ naszej działalności na środowisko naturalne, zminimalizować wykorzystanie zasobów naturalnych i ilość odpadów, zmaksymalizować efektywność energetyczną oraz zredukować emisję gazów cieplarnianych (GHG), za które jesteśmy odpowiedzialni.

 

ZANIECZYSZCZENIE POWIETRZA, EMISJA GAZÓW, EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA

 

Działalność i usługi BART powinny być prowadzone w taki sposób, aby zminimalizować negatywny wpływ na środowisko. Biorąc pod uwagę, że jesteśmy firmą usługową, a nie produkcyjną/wytwórczą, zużycie wody, emisja powodująca lokalne zanieczyszczenie powietrza oraz bezpośrednia emisja przez nas gazów cieplarnianych jest znikoma.

 

MINIMALIZACJA ODPADÓW I POSTĘPOWANIE Z CHEMIKALIAMI

 

Dążymy do zmniejszenia wpływu naszych biur poprzez zmniejszenie zużycia energii elektrycznej, gazu ziemnego i wody, a także segregację i ograniczenie wszelkiego rodzaju odpadów w naszej działalności. Zawsze będziemy postępować zgodnie z najlepszymi praktykami podczas pozbywania się śmieci i używania substancji chemicznych. Jako, że jesteśmy firmą usługową nie używamy żadnych substancji, których dotyczą ograniczenia.

Jesteśmy zarejestrowani w rządowej Bazie Odpadów (BDO) (https://rejestr-bdo.mos.gov.pl/Registry/Index). BDO dotyczy produktów i opakowań oraz gospodarki odpadami. Zapewnia strategię zbierania informacji o odpadach oraz zapewnia elektroniczną realizację obowiązków rejestracyjnych, rejestrację i sprawozdawczość.

Oprócz zobowiązań prawnych nasza firma stara się proaktywnie chronić środowisko.

Przestrzegamy „Zasady Eko-Biura”, która mówi o wymianie żarówek na energooszczędne, wykorzystaniu makulatury, propagujemy wśród pracowników oszczędność wody i energii.

Firma BART angażuje się w działania odpowiedzialne społecznie, akcje na rzecz ochrony środowiska, zmniejszania śladu węglowego, ekologii i przeciwdziałających smogowi, i jest dumna z tego, że jej pracownicy angażują się w podobne społecznie istotne inicjatywy.

 

OCHRONA ŚRODOWISKA. EKOLOGIA. SPOŁECZNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ BIZNESU

 

Bart Sp. z o. o. oferuje rozwiązania wspierające ochronę środowiska i tworzenie czystego, a przez to zdrowego i przyjaznego mikroklimatu w miejscu pracy. Służą temu opracowane własne technologie i technologie cenionych europejskich i światowych Partnerów.

W trosce o przyszłość naszej planety firma wspiera inicjatywy związane z czystym powietrzem, zdrowiem pracowników i pomocą dla dzieci.

Podejmujemy się realizacji projektów społecznej odpowiedzialności biznesu – CSR – wpływających na tworzenie świadomości pracowników, ich rodzin i naszych Klientów o potrzebie osobistego wkładu do programów związanych z czystym powietrzem i ekologią.

 

Udostępnij

Certyfikaty / Wyróżnienia / Referencje