W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

x

Aktualności BARTOFERTA PRODUKTOWA: Modułowe urządzenia filtracyjne BART CDC-O efektem synergii działań rynkowych firmy BART Sp. z o.o. i INSTAL-FILTER SAModułowe urządzenia filtracyjne BART CDC-O efektem synergii działań rynkowych firmy BART Sp. z o.o. i INSTAL-FILTER SA

Współpraca spółki BART i INSTAL-FILTER, partnerem z dużym zapleczem produkcyjnym i technologicznym, zaowocowała w krótkim czasie ofertą rodziny modułowych odpylaczy.


Jednostki filtracyjne BART CDC-O z wkładami kartridżowymi ułożonymi poziomo dostępne są w różnych konfiguracjach modułów dwu-, trzy- i czterorzędowych oraz jedno-, dwu- i trzykolumnowych.
Dzięki modułowej budowie jednostki można łączyć w kolejne segmenty tak, aby uzyskać optymalną architekturę dla poszczególnych aplikacji w zależności od wymaganych przepływów strumienia zapylonego powietrza oraz od rodzaju zanieczyszczeń. 

Szczegóły znajdą Państwo w karcie katalogowej CDC-O/22/01 w pliku pdf, dostępnej do pobrania

BART CDC-O


BART CDC-O Modułowe filtry kartridżowe

Rodzina jednostek filtracyjnych (odpylaczy) z wkładami kartridżowymi ułożonymi poziomo

 

 CHARAKTERYSTYKA:

Modułowe jednostki filtracyjne BART CDC-O to rodzina odpylaczy z wkładami kartridżowymi ułożonymi poziomo, zaproponowana w wielu wariantach konfiguracji modułów dwu-, trzy- i czterorzędowych oraz jedno-, dwu- i trzykolumnowych.  Polecane są przede wszystkim do oczyszczania powietrza z suchych zanieczyszczeń pyłowych w przemysłowych instalacjach odpylających.

Dzięki modułowej budowie, poszczególne jednostki  można łączyć tak, aby uzyskać optymalną architekturę dla poszczególnych aplikacji w zależności od wymaganych przepływów strumienia zapylonego powietrza oraz  od rodzaju zanieczyszczeń. Zakres wydajność dla całego typoszeregu jednostek BART CDC-O mieści się od 3 000 m3/h, aż do ponad 100 000 m3/h.

Jednostki filtracyjne z wkładami kartridżowymi z linii BART CDC-O są odpylaczami z automatycznym systemem regeneracji wkładów filtracyjnych z wykorzystaniem impulsów sprężonego powietrza. Działają na zasadzie urządzeń filtracyjnych typu down-flow, które zasysa zanieczyszczone powietrze do górnej części odpylacza, kierując strumień powietrza w dół do leja zsypowego, wspomagając jednocześnie proces regeneracji wkładów filtracyjnych. Cząstki zanieczyszczeń zawarte we wprowadzonym do odpylacza powietrzu dystrybuowane są w przestrzeni pomiędzy wkładami filtracyjnymi. Grubsze frakcje pyłu opadają bezpośrednio na dno leja zsypowego, natomiast część z najdrobniejszych cząstek osiada na materiale filtracyjnym, które następnie, w trakcie regeneracji impulsami sprężonego powietrza, są odrzucane od materiału filtracyjnego i dalej opadają na dno leja zsypowego.

 

W wersji standardowej odpylacze są wyposażone w stały zbiornik na pył, natomiast istnieje możliwość zastosowania odbioru ciągłego pyłu z wykorzystaniem dozownika celkowego, śluzy motylkowej, z odbiorem do zbiornika typu big-bag lub transportu pneumatycznego.

 

ATUTY ROZWIĄZANIA:

  • Szeroki typoszereg urządzeń
  • Produkcja w oparciu o sprawdzone technologie
  • Gwarancja wieloletniej bezawaryjnej eksploatacji Szeroki zakres zastosowań
  • Wysoka jakość materiałów filtracyjnych
  • Wysoka wydajność
  • Skuteczna filtracja
  • Automatyczny system regeneracji
  • Długa żywotność i okres eksploatacji wkładów kartridżowych

 

 

ZASTOSOWANIE:

Filtry BART CDC-O dedykowane są do różnych gałęzi przemysłu, od przetwórstwa spożywczego, poprzez transport materiałów sypkich, aż po obróbkę metalu. Zapewniają skuteczne usuwanie pyłów i dymów w trakcie rozmaitych procesów technologicznych. Stosowane są jako autonomiczne jednostki w instalacjach odpylania przemysłowego oraz jako jednostki towarzyszące w instalacjach technologicznych, gdzie wymagana jest najwyższa klasa czystości powietrza, gwarantując stężenie pyłu na wylocie na poziomie

Urządzenia przeznaczone są do pracy wewnątrz obiektów. Na życzenie oferowane są w wykonaniu zewnętrznym.

 Filtry CDC-OKarta katalogowa CDC-O/22/01 w pliku pdf (60MB). 

Certyfikaty / Wyróżnienia / Referencje