W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

x

Aktualności BARTBART Sp. z o.o. – kandydat do statuetki SUPERMENI JAKOŚCI 2023 - oddaj Twój głos na firmę „instalującą czyste powietrze”BART Sp. z o.o. – kandydat do statuetki SUPERMENI JAKOŚCI 2023 - oddaj Twój głos na firmę „instalującą czyste powietrze”

Zachęceni ubiegłorocznymi sukcesami w plebiscycie SUPERMENI JAKOŚCI, zgłosiliśmy udział BART SP. z o.o. również w tym roku i walczymy o statuetkę SUPERMENI JAKOŚCI 2023 TÜV NORD Polska.

Tym bardziej jest to dla nas ważne, że tym razem liczymy także na specjalne wyróżnienie Jury - „EKO Superman Jakości” - jako przedsiębiorstwo, które specjalizuje się w technologiach czystego powietrza i dzięki realizowanym instalacjom odpylania do atmosfery emitowanych jest mniej zanieczyszczeń.

Startujemy w kategorii ustanowionej według rozmiaru firmy, czyli „firma średnia”. Zgłosiliśmy do plebiscytu naszą markę wysokojakościowych rozwiązań BT CLEANROOM Engineering® i BT CLEANAIR Engineering.

Dzisiaj oficjalnie rozpoczęła się najważniejsza część plebiscytu – a mianowicie publiczne głosowanie.

Podobnie jak w ubiegłym roku, aby zagłosować na nas należy:

  • Krok 1.: Na stronie Supermeni Jakości TÜV NORD Polska (tuv-nord.pl) podaj swój adres email – aby otrzymać wiadomość od organizatora
  • Krok 2.: Odbierz wysłaną na ten adres wiadomość i kliknij w indywidualny link do oddania głosu
  • Krok 3.: Zagłosuj na firmę BART Sp. z o.o. w kategorii firmy średnie”. GOTOWE!

Do formularza głosowania można dostać się także za pomocą strony konkursu: Uczestnicy 2023 - Supermeni Jakości | TUV NORD Polska (tuv-nord.com)gdzie znajdziecie informację o wszystkich uczestnikach Plebiscytu.

DZIĘKUJEMY!


Plebiscyt TÜV NORD Polska poszerza świadomość w zakresie systemów zarządzania, integruje środowisko biznesowe, promuje systemowe rozwiązania biznesowe, wspiera rozwój i motywacje do działania.

Najważniejsze osiągnięcia BART Sp. z o.o. ostatnich lat:

  • Tysiące zrealizowanych przedsięwzięć: generalnego wykonawstwa, instalacji przemysłowych, projektów, projektów wykonawczych i prac serwisowych związanych stricte z ochroną środowiska i ekologią – oczyszczaniem powietrza z toksycznych pyłów i gazów, zagrażających zdrowiu i życiu.
  • 2 500 000 m3/h - coroczna wydajność instalacji odpylania zrealizowanych przez specjalistów BART, dzięki którym w znacznym stopniu przyczyniliśmy się do obniżenia emisyjności zakładów produkcyjnych w Polsce i zagranicą, polepszyliśmy warunki pracy oraz bezpieczeństwo pracowników sektora produkcyjnego wielu gałęzi przemysłu.
  • Ponad tysiąc aktywnych przemysłowych Klientów, w tym wielu lojalnych o ponad 5-letnim stażu współpracy.Wdrażane technologie i działania innowacyjne:

Technologie czystego powietrza: BT CLEANAIR ENGINEERING i BT CLEANROOM ENGINEERING®

Specjaliści firmy BART opracowują rozwiązania szyte na miarę, wykorzystujące najnowsze technologie dla czystego powietrza oraz wykorzystujące w sposób oszczędny istniejące zasoby, co prowadzi do obniżenia kosztów eksploatacji instalacji przy równoczesnym nacisku na niskoemisyjność i bezpieczeństwo.

Przykładem mogą być technologie BART - BT CLEANAIR ENGINEERING odzyskujące ciepło odpadowe z procesu regeneracji koła zeolitowego w układzie usuwania LZO - lotnych związków organicznych – co ma bardzo duży wpływ na ochronę środowiska i ekologię funkcjonowania zakładów przemysłowych. (Marka własna jakości dla systemów oczyszczania powietrza z pyłów i gazów wdrażanych przez BART Sp. z o.o. dla obiektów przemysłowych - BT Cleanair Engineering).

Jak i marka jakości dla systemów oczyszczania powietrza BT Cleanroom Engineering® - zgłoszona w Urzędzie Patentowym RP - dla technologii stref czystych i systemów oczyszczania i uzdatniania powietrza wdrażanych przez BART Sp. z o.o. dla pomieszczeń CLEANROOM o wysokich wymaganiach higienicznych w celu przede wszystkim zapobiegania kontaminacjom krzyżowym przy produkcji leków i wyrobów medycznych.


Najważniejsze osiągnięcia ostatnich lat, zdobyte nagrody i wyróżnienia:

• Superman Jakości 2022 TÜV NORD Polska
• Promotor bezpiecznej pracy w strefach zagrożenia wybuchem
• Wyróżnienie dla firm promujących bezpieczeństwo w strefach zagrożenia wybuchem
• Gazela Biznesu
• Przejrzysta Firma


MISJA FIRMY:

Misją firmy Bart Sp. z o. o. jest świadczenie najwyższej jakości usług inżynierskich w dziedzinie zapewnienia bezpieczeństwa procesów produkcyjnych oraz czystej produkcji, poprzez wdrożenie oferowanych technologii czystego powietrza BT CLEAN AIR ENGINEERING i BT CLEAN ROOM ENGINEERING® opracowywanych przez specjalistów firmy.
Analizujemy, projektujemy i dostarczamy naszym Klientom rozwiązania najlepiej dostosowane do ich potrzeb w oparciu o najnowsze technologie z uwzględnieniem czynnika ekonomicznego. Wraz z postępem technologicznym oraz ciągle rosnącymi oczekiwaniami naszych Klientów, postępuje również rozwój naszej firmy, dzięki czemu świadczone usługi są zawsze na najwyższym poziomie, a jakość obsługi monitorowana jest poprzez wdrożone procedury systemu zarządzania jakością wg normy EN ISO 9001:2015.


OCHRONA ŚRODOWISKA. EKOLOGIA. SPOŁECZNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ BIZNESU

Bart Sp. z o. o. oferuje rozwiązania wspierające ochronę środowiska i tworzenie czystego, a przez to zdrowego i przyjaznego mikroklimatu w miejscu pracy. Służą temu opracowane własne technologie i technologie cenionych europejskich i światowych Partnerów.
W trosce o przyszłość naszej planety firma wspiera inicjatywy związane z czystym powietrzem, zdrowiem pracowników przedsiębiorstw, w których realizuje systemy uzdatniania powietrza (wentylacja przemysłowa, wentylacja precyzyjna, odpylanie, filtracja stanowiskowa) i pomocą dla dzieci.
Podejmujemy się realizacji projektów społecznej odpowiedzialności biznesu – CSR – wpływających na tworzenie świadomości pracowników, ich rodzin i naszych Klientów o potrzebie osobistego wkładu do programów związanych z czystym powietrzem i ekologią.

BART SP. Z O.O. - INICJATYWY CSR

• Jesteśmy zarejestrowani w rządowej Bazie Odpadów (BDO) (https://rejestr-bdo.mos.gov.pl/Registry/Index). BDO dotyczy produktów i opakowań oraz gospodarki odpadami. Zapewnia strategię zbierania informacji o odpadach oraz zapewnia elektroniczną realizację obowiązków rejestracyjnych, rejestracyjnych i sprawozdawczych.
• Przestrzegamy zasady Eko-Biura, która mówi o wymianie żarówek na energooszczędne; wykorzystanie makulatury, naklejek i plakatów promujących oszczędność wody i energii oraz wspieranie proekologicznych inicjatyw przeciwko smogowi.
• Pracownicy firmy BART Sp. z o.o. są bardzo mocno zaangażowani we wszelkiego rodzaju inicjatywy służące ochronie środowiska naturalnego obszaru całej Polski. Angażują się w wolnym czasie w akcje proekologiczne i akcje na rzecz czystego powietrza i zdrowia Polaków i mieszkańców rodzinnych miejscowości.
• Wspieramy akcje informacyjne związane ze świadomością przeciwdziałania produkowania smogu w gospodarstwach domowych;
• Nasi pracownicy działają jako lokalni aktywiści na rzecz praw do czystego powietrza, jak na przykład Marcin Kręźlewicz - w Radzie ds. EkoMałopolski, powołanej przez Zarząd Województwa Małopolskiego. (Projekt ekoMałopolska to innowacyjny program mający na celu poprawę jakości środowiska w województwie małopolskim dzięki podjęciu ambitnych i zdecydowanych działań popularyzujących proekologiczne praktyki i wzmacniających działania programowe).
• Dojazd do pracy na rowerze – zachęcamy pracowników do przyjeżdżania do pracy na rowerze. Co roku organizujemy dla pracowników wycieczkę rowerową np. Szlakiem Orlich Gniazd.

 

Działania innowacyjne:
Technologie czystego powietrza BT CLEANAIR ENGINEERING® i BT CLEANROOM ENGINEERING®

Specjaliści firmy BART opracowują rozwiązania szyte na miarę, wykorzystujące najnowsze technologie dla czystego powietrza oraz wykorzystujące w sposób oszczędny istniejące zasoby, co prowadzi do obniżenia kosztów eksploatacji instalacji przy równoczesnym nacisku na niskoemisyjność i bezpieczeństwo.

Przykładem mogą być technologie BART -BT CLEANAIR ENGINEERING® odzyskujące ciepło odpadowe z procesu regeneracji koła zeolitowego w układzie usuwania LZO - lotnych związków organicznych.

Sercem układu technologicznego jest regeneracyjny dopalacz termiczny (RTO) – służący do oczyszczania powietrza z LZO przy wykorzystaniu ceramicznych akumulatorów ciepła. Zastosowanie dopalaczy termicznych gwarantuje ekonomiczną eksploatację zależnie od stężenia zanieczyszczeń w powietrzu, także przy bardzo wysokich strumieniach objętości powietrza. Regeneracyjne dopalacze termiczne umożliwiają utlenianie rozpuszczalników w odpowiedniej temperaturze i w przypadku osiągniecia wystarczającego stężenia LZO na wlocie do dopalacza RTO układ przechodzi w tak zwaną autotermię, podczas której to dla utrzymania temperatury utleniania wykorzystuje się LZO zwarte w powietrzu procesowym bez udziału gazu sieciowego. Przy niedostatecznej koncentracji LZO w powietrzu procesowym stosujemy dodatkowo rotokoncentrator ze złożem zeolitowym. Minerał, z którego wykonane jest złoże ma zdolność do absorbcji LZO dzięki czemu możemy uzyskać wyższe stężenie rozpuszczalników na wejściu do dopalacza poprzez regenerację złoża ogrzanym powietrzem.Działania proekologiczne:

ODPOWIEDZIALNA OCHRONA ŚRODOWISKA

Firma BART zobowiązuje się do ochrony środowiska i przestrzegania norm i przepisów prawnych społeczności na całym świecie, w lokalizacjach w których prowadzimy działalność. Dokładamy wszelkich starań, aby ograniczyć wpływ naszej działalności na środowisko naturalne, zminimalizować wykorzystanie zasobów naturalnych i ilość odpadów, zmaksymalizować efektywność energetyczną oraz zredukować emisję gazów cieplarnianych (GHG), za które jesteśmy odpowiedzialni.

ZANIECZYSZCZENIE POWIETRZA, EMISJA GAZÓW, EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA

Działalność i usługi BART powinny być prowadzone w taki sposób, aby zminimalizować negatywny wpływ na środowisko. Biorąc pod uwagę, że jesteśmy firmą usługową, a nie produkcyjną/wytwórczą, zużycie wody, emisja powodująca lokalne zanieczyszczenie powietrza oraz bezpośrednia emisja przez nas gazów cieplarnianych jest znikoma.

MINIMALIZACJA ODPADÓW I POSTĘPOWANIE Z CHEMIKALIAMI

Dążymy do zmniejszenia wpływu naszych biur poprzez zmniejszenie zużycia energii elektrycznej, gazu ziemnego i wody, a także segregację i ograniczenie wszelkiego rodzaju odpadów w naszej działalności. Zawsze będziemy postępować zgodnie z najlepszymi praktykami podczas pozbywania się śmieci i używania substancji chemicznych. Jako, że jesteśmy firmą usługową nie używamy żadnych substancji, których dotyczą ograniczenia.

Oprócz zobowiązań prawnych nasza firma stara się proaktywnie chronić środowisko.
Firma BART angażuje się w działania odpowiedzialne społecznie, akcje na rzecz ochrony środowiska, zmniejszania śladu węglowego, ekologii i przeciwdziałających smogowi, i jest dumna z tego, że jej pracownicy angażują się w podobne społecznie istotne inicjatywy.


OCHRONA ŚRODOWISKA. EKOLOGIA. SPOŁECZNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ BIZNESU

Bart Sp. z o. o. oferuje rozwiązania wspierające ochronę środowiska i tworzenie czystego, a przez to zdrowego i przyjaznego mikroklimatu w miejscu pracy. Służą temu opracowane własne technologie i technologie cenionych europejskich i światowych Partnerów.

W trosce o przyszłość naszej planety firma wspiera inicjatywy związane z czystym powietrzem, zdrowiem pracowników i pomocą dla dzieci.

Podejmujemy się realizacji projektów społecznej odpowiedzialności biznesu – CSR – wpływających na tworzenie świadomości pracowników, ich rodzin i naszych Klientów o potrzebie osobistego wkładu do programów związanych z czystym powietrzem i ekologią.

W wyniku przede wszystkim wysokiej jakości świadczonych usług, jak i przedstawionych działań i aktywności firma BART Sp. z o.o. jest dostawcą kwalifikowanym wg zasad CSR i Sustainability - zrównoważonego łańcucha dostaw m.in. w branży automotive i branży farmaceutycznej. Dla członków jest ważne, aby osoby zajmujące się produkcją, dostawami komponentów lub świadczeniem usług miały godne warunki pracy oraz były traktowane z szacunkiem i godnością, jednocześnie minimalizując wpływ na środowisko.

Udostępnij

Certyfikaty / Wyróżnienia / Referencje