W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

x

Aktualności BARTNOWE PROJEKTY: instalacja odpylania niewybuchowych pyłów ceramicznychFirma BART Sp. z o.o. z Sosnowca podjęła nowe wyzwanie w branży ceramiki budowlanej i realizuje projekt niskoemisyjnej produkcji przy okazji rozbudowy zakładu płytek gresowych i klinkierowych jednego z kluczowych producentów w Polsce.

Projektanci, inżynierowie procesu i własne ekipy montażowe tej działającej kompleksowo firmy uzbrajają linie produkcyjne w wysoce skuteczne instalacje odpylania pyłów ceramicznych na sucho i na mokro (w wypadku linii szlifierskich) o łącznej wydajności ponad 120 000 m3/h. Zakrojona na dużą skalę inwestycja obejmuje także proces transportu pyłu klinkierowego spod filtrów do silosu – o wydajności 5 t/h.

Kluczowym elementem układu są przemysłowe filtry workowe o łącznej powierzchni wynoszącej ok. 1700 m2, z ciągłym systemem oczyszczania wkładów filtracyjnych, pozwalające na optymalizację procesów produkcji i odbioru pyłu z linii technologicznych.

Ciągi wentylacyjne, które zostały zabezpieczone dźwiękochłonnymi obudowami, umożliwiły skuteczne wytłumienie hałasu, co po redukcji emisji zanieczyszczeń do powietrza stanowi kolejny bardzo istotny aspekt środowiskowy tego typu rozwiązań w branży ceramiki budowlanej.

www.bart-vent.pl

Certyfikaty / Wyróżnienia / Referencje