W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

x

Aktualności BARTREALIZACJE: instalacja odpylania przy wytapianiu aluminium dla automotiveSpecjaliści od wentylacji i odpylania z firmy BART Sp. z o.o. zrealizowali i wdrożyli kolejny projekt – instalację odpylania zanieczyszczeń powstających w piecach wiórowych i topialnych w wydziale wytopu aluminium w zakładzie wytwarzającym felgi do samochodów osobowych i użytkowych. Produkcja tych najnowocześniejszych na świecie felg rozpoczyna się procesem topienia sztab  aluminium i wiórów aluminiowych zwracanych do procesu technologicznego w temperaturze 720–780°C oraz ich rafinacją. Stopione aluminium trafia następnie do kilkudziesięciu maszyn odlewniczych.
Zlecenie obejmowało zaprojektowanie, wykonanie, dostawę, montaż i uruchomienie instalacji odciągowej do trzech pieców wiórowych, czterech pieców topialnych i czterech kadzi rafinacyjnych. Oprócz kluczowego rozwiązania z wykorzystaniem urządzeń filtrowentylacyjnych o łącznej wydajności 40 000 m3/h zamontowano także instalację odzysku ciepła i instalację nawiewną kierującą powietrze do wnętrza hali topialni.

www.bart-vent.pl

Certyfikaty / Wyróżnienia / Referencje