W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

x

Odpylanie i transport pneumatyczny podczas cięcia pianki poliestrowej w procesie produkcji okien


Pianka poliestrowa

Pianki poliestrowe należą do grupy  elastycznych pianek poliuretanowych i zaliczane są do sektora tworzyw poliuretanowych.  Dzięki swoim właściwościom znalazły zastosowanie w wielu sektorach, w tym w przemyśle budowlanym.

Główne właściwości poliestrów to odporność na działanie promieni nadfioletowych, utlenianie, działanie rozpuszczalników organicznych i detergentów. Dodatkowo absorbują drgania dźwiękowe i mają dobrą wytrzymałość mechaniczną. Do ważnych cech pianek w budownictwie jest m.in. zmniejszone wydzielanie się związków, powodujących parowanie szyb oraz utrudniona i ograniczona palność.

W budownictwie, przy produkcji i montażu okien, pianki poliestrowe stosowane są w postaci profili. Znajdują zastosowanie jako elementy wygłuszające i izolacyjne (absorpcja dźwięków, izolacja cieplna).

Instalacja transportu pneumatycznego, odpylania i odkurzania

W procesie montażu okien wykorzystywana jest ramka z profilowanej pianki poliestrowej. Wiodący producenci okien połaciowych wyposażają zestaw okienny w ramkę z pianki. W trakcie produkcji ramek, profile z pianki poddawane są procesom cięcia. Różne wymiary okien powodują konieczność dostosowania produktów. Profile z pianki są cięte na specjalnym przyrządzie. Ssawa została umiejscowiona w punkcie cięcia.

Odciągnięte zanieczyszczenia odprowadzane są do wysokociśnieniowego filtra zlokalizowanego na zewnątrz hali. Wentylator bocznokanałowy został zabudowany w obudowie dźwiękochłonnej. Odbiór pyłów z filtra odbywa się za pomocą zaworu celkowego, skąd za pomocą dodatkowego wentylatora transportowego kierowany jest do kontenera.

Instalacja dodatkowo umożliwia sprzątnięcie miejsca pracy z wykorzystaniem szczotek, lub ssaw ręcznych, po zakończeniu pracy.

Wydajność układu została zaprojektowana na poziomie 1000 m3/h przy podciśnieniu 18 kPa.

Dodatkowo została wykonana instalacja transportu pneumatycznego elementów odpadowych. Filtr i wentylator zostały zabudowane na konstrukcji, pod którą został umiejscowiony kontener. Wydajność instalacji wynosi 6000 m3/h przy podciśnieniu około 4500 Pa. Filtr jest wyposażony w specjalną osłonę wkładów filtracyjnych z trudnościeralnej blachy ze stali manganowej. Takie wykonanie gwarantuje długą żywotność wkładów filtracyjnych. Wentylator transportowy został umieszczony w obudowie dźwiękochłonnej.

Wykonane instalacje zostały zaprojektowane z myślą o ochronie pracowników w miejscu ich przebywania. Eliminacja zanieczyszczeń pyłowych wpływa na podniesienie jakości produkcji, a co za tym idzie na zwiększenie konkurencyjności produktu i również, a może przede wszystkim na zwiększenie zadowolenia klienta.

Instalacje wykonane przez firmę BART są zgodne z obecnymi, bardzo rygorystycznymi normami jakości i energooszczędności. Każde rozwiązanie ma charakter indywidualny, wychodzący na przeciw oczekiwaniom klienta pod względem ergonomii jak również pod względem technicznym.

 Firma BART, wykorzystuje wieloletnie doświadczenie zdobyte przy realizacji najbardziej zaawansowanych technicznie i technologicznie rozwiązań. Doświadczenie pracowników wykorzystuje się przy obsłudze serwisowej wykonanych instalacji. Taka filozofia prowadzenia działalności prowadzi do długoletniej, bezawaryjnej pracy wszystkich instalacji.


Ssawa zamontowana w punkcie cięcia pianki

odpylanie i transport pneumatyczny produkcja okien


Średniociśnieniowa instalacja do separacji pyłów pianki poliuretanowej, w wykonaniu przeciwwybuchowym

odpylanie i transport pneumatyczny produkcja okien 1
Certyfikaty / Wyróżnienia / Referencje