W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

x

BART Sp. z o.o. - w trosce o czyste powietrze

OCHRONA ŚRODOWISKA. EKOLOGIA. SPOŁECZNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ BIZNESU


Bart Sp. z o. o. oferuje rozwiązania wspierające ochronę środowiska i tworzenie czystego, a przez to zdrowego i przyjaznego mikroklimatu w miejscu pracy. Służą temu opracowane własne technologie i technologie cenionych europejskich i światowych Partnerów.

W trosce o przyszłość naszej planety firma wspiera inicjatywy związane z czystym powietrzem, zdrowiem pracowników i pomocą dla dzieci.

Podejmujemy się realizacji projektów społecznej odpowiedzialności biznesu – CSR – wpływających na tworzenie świadomości pracowników, ich rodzin i naszych Klientów o potrzebie osobistego wkładu do programów związanych z czystym powietrzem i ekologią.

 


BART wspiera inicjatywy związane z czystym powietrzem, zdrowiem pracowników i pomocą dla dzieci


BART Sp. z o.o. – inicjatywy CSR

  1. Dbamy o Ekologię i Środowisko: działania związane z ochroną środowiska, zmniejszanie śladu węglowego jest bardzo ważnym tematem w ogólnoświatowej debacie, dlatego Pracownicy firmy BART Sp. z o.o. są bardzo mocno zaangażowani we wszelkiego rodzaju inicjatywy służące ochronie środowiska naturalnego obszaru całej Polski. Angażują się w wolnym czasie w akcje proekologiczne i akcje na rzecz czystego powietrza i zdrowia mieszkańców Sosnowca, i innych miejscowości rodzinnych.
  • zasada Eko Biura: wymiana żarówek na energooszczędne, papier z recyklingu, szkolenie z ekologii dla pracowników, naklejki i plakaty promujące oszczędzanie wody i energii, działania przeciwdziałające smogowi;
  • wsparcie stowarzyszenia Polski Alarm Smogowy – nasi pracownicy aktywnie działają w społecznościach lokalnych związanych z ochroną środowiska, m.in. wspieramy akcje informacyjne związane ze świadomością przeciwdziałania produkowania smogu w gospodarstwach domowych w lokalnych oddziałach Stowarzyszenia;
  • zamontowaliśmy miernik jakości powietrza na budynku naszej siedziby w Sosnowcu – na elewacji budynku, zabytkowej willi Henryka Ottona Habelmana mieszczącego siedzibę firmy BART zainstalowano miernik czystości powietrza. Wszystkie najważniejsze informacje dotyczące jakości powietrza w pobliżu ulicy Będzińskiej w Sosnowcu znajdą Państwo na stronach partnera https://airly.eu/pl;
  • nasz Przedstawiciel w Radzie ds. EkoMałopolski – 5 grudnia 2019 odbyło się inauguracyjne spotkanie Rady ds. EkoMałopolski, która została powołana przez Zarząd Województwa Małopolskiego. Projekt ekoMałopolska to innowacyjny program mający na celu poprawę jakości środowiska w województwie małopolskim dzięki podjęciu ambitnych i zdecydowanych działań popularyzujących proekologiczne praktyki i wzmacniających działania programowe. Członkiem Rady został Marcin Kręźlewicz, pracownik Bart Sp. z o.o. oraz przedstawiciel Chełmeckiego Alarmu Smogowego.

 


2. Jako Odpowiedzialny Pracodawca dbamy nie tylko o środowisko, ale i o zdrowie swoich pracowników.

  • oferujemy pracownikom bezpłatny dostęp do usług firmy MEDICOVER – zapewniamy naszym pracownikom jedne z najlepszych usług zdrowotnych na polskim rynku i profilaktykę zdrowotną;
  • do pracy na rowerze – zachęcamy pracowników do przyjeżdżania do pracy na rowerze. Co roku organizujemy dla pracowników wycieczkę rowerową np. Szlakiem Orlich Gniazd.
 

3. Dzieci są naszą przyszłością.

  • wspieramy lokalne domy dziecka, poprzez zbiórkę gier edukacyjnych, zabawek, ubrań, sprzętów i materiałów.

Certyfikaty / Wyróżnienia / Referencje