W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

x

Aktualności BARTNOWA REALIZACJA: instalacja dla producenta farb do wnętrzPoli-Farbe to czołowy na Węgrzech producent farb dekoracyjnych, dla którego przygotowaliśmy instalację filtracji, wentylacji w nowo wybudowanym zakładzie produkcyjnym.

Nowoczesny zakład produkcyjny tego koncernu znajduje się w Bócsa na Węgrzech i został uroczyście otwarty w obecności najwyższych węgierskich władz państwowych. Węgierski inwestor zdecydował się powierzyć w całości projekt, budowę i wyposażenie obiektu polskim firmom.

Projekt inwestycyjny ma zwiększyć efektywność produkcji, dwukrotnie zmniejszając zużycie energii. To zasługa innowacyjnych rozwiązań rodem z Polski – produkcja farb odbywa się w technologii slurry, z wykorzystaniem nowoczesnych dyspergatorów przepływowych.

Inwestycja kosztowała ponad 3 mln €, przy czym prawie połowę środków na budowę pozyskano z funduszy unijnych oraz rządowych. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom produkcja Poli-Farbe w tej części Europy będzie bardziej efektywna, a firmie łatwiej będzie zrealizować swoje cele – by zostać największym producentem farb elewacyjnych na węgierskim rynku, zwiększyć eksport z obecnych 4-5% do 20% oraz wkroczyć na nowe rynki, takie jak Austria, Niemcy i Szwajcaria.

Uroczyste otwarcie nowego zakładu odbyło się 11 października. Wśród zaproszonych gości byli m. in. węgierski Minister Gospodarki, Mihály Varga, oraz reprezentanci parlamentu i przedstawiciele regionu.

Obejrzyj film z realizacji fabryki >>.


Bart dla producenta farbCertyfikaty / Wyróżnienia / Referencje