W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

x

Aktualności BARTFUMEX: Filtracja lokalna dla stanowisk pracy i laboratoriów zakładowychRozwiązania filtrowentylacyjne BART dla wielu gałęzi przemysłu

Filtracja lokalna dla stanowisk pracy i laboratoriów zakładowych

fumex ramiona odciągowe laboratoryjnePosiadanie zakładowego laboratorium i działu R&D wyposażonego w nowoczesną aparaturę kontrolno-pomiarową, wykraczającego szeroko poza ramy stanowiska kontroli jakości, to dzisiaj absolutne „must have” dla każdej innowacyjnej firmy działającej w międzynarodowym, konkurencyjnym środowisku. W trakcie złożonych badań nad nowymi technologiami i produktami nie można zapominać o właściwej ochronie zdrowia i stanowiska pracy laborantów.

Zagrażające zdrowiu szkodliwe pyły, gazy i opary, które tworzą się podczas procesów fizykochemicznych muszą być odpowiednio filtrowane i unieszkodliwiane. Zadaniem systemu wentylacji w pomieszczeniach laboratorium jest ograniczenie lub całkowite wyeliminowanie rozprzestrzeniania się zanieczyszczeń.

Bezpieczeństwo zapewnia prowadzenie procesów chemicznych w kabinach wyciągowych – dygestoriach, zaopatrzonych w wentylatory odciągowe, oraz zastosowanie lokalnych urządzeń – ramion wyciągowych przy stołach, pulpitach i w innych miejscach wykonywania doświadczeń przy równoczesnym nawiewaniu oczyszczonego, ogrzanego i świeżego powietrza dla utrzymania właściwych warunków pracy.

Specjaliści firmy BART, realizując kompleksowo instalacje wentylacji i odpylania dla zakładów przemysłowych i ich laboratoriów, rozpoczynają prace od potrzebnych analiz i pomiarów oraz oceny potencjalnych zagrożeń, następnie projektują kompletną instalację i dobierają właściwe urządzenia, w tym m.in. dygestoria i wyciągi miejscowe szwedzkiej firmy FUMEX, której BART jest wyłącznym przedstawicielem na polskim rynku polskim.

Odciąganie zanieczyszczeń powstających na stanowisku pracy dzięki zastosowaniu odciągów miejscowych firmy FUMEX staje się znacznie łatwiejsze, a zarazem skuteczniejsze.
Ramiona odciągowe w szerokiej gamie średnic, o wysokiej skuteczności ssania, wykonane z różnych materiałów, w tym odpornych na korozję, są przeznaczone do pracy w różnorodnych środowiskach – a tam, gdzie są takie wymogi, wykonane są też zgodnie z dyrektywą ATEX. Dygestoria i ramiona wraz z urządzeniami filtracyjnymi i całym mechanicznym układem wentylacji przemysłowej dopasowane zostają do rodzajów zanieczyszczeń i stopnia ich szkodliwości.

Wieloletnie doświadczenie i ciągłe udoskonalanie produktów doprowadziło do tego, że FUMEX jest obecnie jednym z najbardziej innowacyjnych dostawców ramion dla przemysłu i dla środowiska laboratoryjnego. Ergonomia pracy i łatwość obsługi przy zachowaniu wysokich parametrów wydajnościowych i niskiego spadku ciśnienia – co ma istotny wpływ na ograniczenie zużycia energii elektrycznej przez zainstalowane wentylatory – to podstawa wyboru tej marki produktów filtrowentylacyjnych. Ramiona do stanowisk obróbki tworzyw i metali, zestawy odciągowe z filtracją do spawalniczo-szlifierskich stanowisk pracy, filtrowentylacyjne jednostki mobilne, wentylatory oraz wyciągi spalin samochodowych dla warsztatów samochodowych, stacji kontroli pojazdów, baz transportowych, zajezdni autobusowych oraz jednostek gaśniczo-ratowniczych to kolejne oferowane grupy produktów ciągle udoskonalanych przez firmę FUMEX.

Więcej informacji odnajdą Państwo na stronie www.fumex.pl.

fumex ramiona odciągowe do laboratoriów

Udostępnij

Certyfikaty / Wyróżnienia / Referencje