W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

x

Największa w Polsce realizacja w zakresie odpylania na galerii nawęglania

  • Branża przemysłu: Energetyka
  • Rozwiązania / typ aplikacji: Filtracja gazów

referencja

Największa w Polsce realizacja w zakresie odpylania na galerii nawęglania

Proces: podciśnieniowe instalacje odpylania w celu zmniejszenia zapylenia galerii nawęglania na układach bloków 1-6 z uwzględnieniem wymagań dyrektywy ATEX. 9 instalacji odpylających i 3 instalacje centralnego odkurzania do obsługi sześciu bloków elektrowni.   

Zainstalowana wydajność: Łączna wydajność 426 000 m3/h

Informacje dodatkowe:  Projekt obejmował kompleksową realizację - zaprojektowanie, wykonanie, dostawę, montaż, uruchomienie i walidację:

  • sześciu instalacji odpylających dla wydziału nawęglania: trzech o wydajności 60 000 m³/h i trzech o wydajności 50 000 m³/h;
  • trzech instalacji odkurzania centralnego i trzech układów odpylania (o wydajności 32 000 m³/h każdy) przeznaczonych do budynków kruszarkowni.
  • wraz z elementami konstrukcyjnymi, instalacjami elektrycznymi, AKPiA, oświetleniem technologicznym, mediami pomocniczymi i zabezpieczeniami aktywnymi typu HRD.

Certyfikaty / Wyróżnienia / Referencje